Co nového u prodeje a koupě nemovitosti podle nového občanského zákoníku?

 

Co nového u prodeje a koupě nemovitosti podle nového občanského zákoníku?

V novém obchodním zákoníku v části kupní smlouvy je rovněž pododdíl, který se věnuje zvláštním ustanovením ohledně koupě a prodeje nemovitosti. Pododdíl se nazývá Koupě nemovité věci a upravuje obecnou kupní smlouvu pro případy kdy se jedná o koupi nemovitosti.

Zmiňuje zejména prodloužení doby do kdy je možné prodávajícímu nahlásit skryté vady nebo reklamaci vadných plnění až na dobu pěti let z nynějších šesti měsíců a to, že v případě, že prodávající o vadě věděl nebo mohl vědět se tato lhůta nepromlčuje a dále nutnost zápisu věcných práv, které ovlivní i následné kupce či nabyvatele nemovitosti.

Vedlejší ujednání a podmínky ve smlouvě kupní záleží na dohodě prodávajícího s kupujícím nicméně nový občanský zákoník rozšiřuje výčet popsaných vedlejších ujednání z obchodního zákoníku a my se je zde pokusíme popsat.  vlastnického práva – znamená, že nemovitost přejde do vlastnictví kupujícího až plným zaplacením ceny za nemovitost. Případné riziko škody však na kupujícího přechází již předáním nemovitosti. Pokud si kupující bere na nemovitost úvěr nebo m věřitele, pak tato výhrada bude pro ně platit tehdy, pokud bude sjednána notářským zápisem, nebo budou podpisy na na dohodě v písemné formě úředně ověřené.

  1. Výhrada zpětné koupě nebo zpětného prodeje – zde má kupující/prodávající povinnost prodat zpět/koupit zpět nemovitost pokud o to vlastník výhrady požádá Pokud nebude doba, po kterou lze toto právo využít ve smlouvě, pak je toto právo stanovené k vypršení na deset let.Není potřeba toto ujednání dělat písemně.
  2. Výhrada předkupního práva – při prodeji je nutno nejprve nabídnout držiteli práva. Pokud bude ve smlouvě ujednáno pak se může vztahovat i na další osoby jako je dědic. Toto oprávnění bude možné zcizit nebo převést.
  3. Výhrada koupě na zkoušku – dostane zkušební doba po kterou může nemovitost užívat. Předpokladem je podmínka, že koupi nemovitosti nakonec schválí. Zkušební doba pokud není sjednána je určena na jeden rok pokud si strany nedohodnou něco jiného. Kupující nebude moci odstoupit pokud nemůže vrátit nemovitost ve stavu v jakém si ji převzal.

Hledání nemovitosti

Rychlý kontakt

Mobil: 776 890 000
info@pnholding.cz

Aktuality

Výkup bytů a rodinných domů s možností jej i nadále užívat

19.03.2014
 Odkoupíme vaši nemovitost i v exekuci nebo se zástavou, za nejvyšší možnou cenu s možností jej i nadále užívat, jako nájemník na dobu neurčitou.

Naši fanouši na facebooku 2270 +

20.06.2012

Naši fanouši na facebooku 2270 +

 Facebook.com je fenomén a pnholding.cz sbírá fenomenální úspěchy na facebooku.

Vyplácení exekucí schvalujeme online

25.06.2011

Vyplácení exekucí schvalujeme online

Spustili jsme online formulář pro posouzení zda je možné zachránit nemovitost před exekucí, nebo hrozící dražbou.

Archiv aktualit

Partneři

Sreality logoRBreality logorealitypro.eu
viareality
GOHOMEREALITY       

realingo

Novinky

Přihlašte se zdarma do našeho seznamu novinek


© 2024, PN Holding a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Poučení klienta a souhlas se zpracováním osobních údajů | Mapa stránek

Realitní software dodává eBRÁNA | Software a informační systém pro realitní kanceláře REAlBrána | Nabídka nemovitostí RB Reality

Nahoru ↑